Jubileusze za nami

     Intensywne prace organizacyjne, rozpoczęte w styczniu zostały zwieńczone podsumowaniem w grudniu 2014 roku. Właśnie: roku jubileuszy: 60-lecia Szkoły – Liceum Ogólnokształcącego Nr IX i 15-lecia Stowarzyszenia Absolwentów. Sentymentalne spotkanie, do południa 4 października zgromadziło ponad 450 osób, a wieczorny bal – około 300.
     Na oficjalną poranną uroczystość najliczniej przyszli absolwenci lat 70. i 80. oraz wielu znakomitych gości, reprezentujących władze miasta i województwa oraz zaprzyjaźnione szkoły. Po przemówieniach m. in. p. Dyrektor Izabeli Koziej i Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza był czas na miłe wspomnienia. Wszyscy uczestnicy Zjazdu 60-lecia otrzymali pamiątkowe gadżety: ekologiczne torby, a w nich jubileuszowe wydawnictwa, koszulki ze specjalnym napisem oraz miniaturową tarczę.
     Z przyjemnością obejrzeli też film z wypowiedziami wychowanków z różnych roczników o młodzieńczych latach i „licealnych potyczkach oraz przeżyciach”. Uczniowie „teraźniejsi” swoimi występami – wokalnymi i recytatorskimi uświetnili część artystyczną, porywając parę reprezentującą władze Stowarzyszenia Absolwentów do tańca. Wywołało to wielki aplauz wśród zebranych i brawa za spontaniczny pomysł!
     A po uroczystości były radosne rozmowy, zdjęcia z nauczycielami oraz planowanie koleżeńskich spotkań. Najważniejsze z nich – Bal Absolwentów 60-lecia odbył się wieczorem. Było elegancko i bardzo sympatycznie, bo występy zespołów wokalnych dały szansę każdemu się wyszaleć. Cóż mamy towarzyską werwę i inwencję.
     Absolwenci różnych roczników, którzy stanowili grono organizatorów pracowali przy jubileuszach zgodnie ze swoimi kompetencjami i doświadczeniami. Właściwie, wszyscy „uszyliśmy te obchody” na miarę dostępnych warunków i możliwości. Jeśli mowa o warunkach, to łącznik szkolny (między starą salą sportową i nową) oraz nowa hala sportowa doskonale sprawdziły się podczas dwóch jubileuszowych imprez. A możliwości finansowe – jak zawsze – mogłyby być nie tak skromne…
     Podczas aukcji pamiątek szkolnych uzbieraliśmy parę groszy na ściankę wspinaczkową; do jej wybudowania obiecał dołożyć się pan Prezydent. Jubileuszowy czas w szkole miał klimat życzliwości, ale też wiązał się z uświadomieniem, że 60 lat to niezwykle bogata historia i doświadczenie. Cóż, nikt nie chciał, aby dorobek tych sześciu dziesiątek lat przytłoczył uczestników Zjazdu, dlatego zaproponowaliśmy inny, matematyczny zapis tego jubileuszu: 50 plus 10.
     A hasło wydrukowane na pamiątkowej koszulce jak najbardziej można powtarzać zawsze i wszędzie: „Następne 60 lat kochajcie „dziewiątkę” i jej absolwentów!”. Dziękujemy, zapraszamy do szkoły i na www.juliuszada.pl oraz do wstąpienia do Stowarzyszenia. Miasto Absolwentów LO Nr IX ma szeroko otwarte dla Was drzwi!

powrót

Darowizna teraz!


Darowiznę na cele statutowe Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków LO Nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu można przekazać za pośrednictwem
dotpay wplataktóra zapewnia i obsługuje bezpieczne płatności internetowe, zgodnie z regulaminem dokonywania wpłat.

Prosimy o przekazanie darowizny
 
Kwota: PLN
 

Dziękujemy za dokonanie wpłaty.

Więcej o darowiznach można przeczytać tutaj

D

A

R

O

W

I

Z

N

Y

 

T

E

R

A

Z

!